ISSN: 1309 - 3843 E-ISSN: 1307 - 7384
FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON
BİLİMLERİ DERGİSİ
www.jpmrs.com
Kayıtlı İndexler


BIOFEEDBACK

EDİTÖRDEN
EDİTÖRDEN
Makale Dili: TR
ÖZET
Değerli meslektaşlarım dergimiz ilk 5 yaşını tamamlamak üzere. Bu sayılarımıza kadar TÜBİTAK yayın kriterlerine özen göstererek derimizi getirdik. Gene aynı şekilde devam etmek ve daha ileri adımlar atmak inancındayız.

Yayın kalitelerinin arttırılması ve bilginin sistematik olarak daha iyi iletimi için gerekli alt yapıyı oluşturma ve ulaştığımız bilgileri gene bu sayfalardan sizlerle paylaşma arzusundayız.

Yayın alanına meraklı arkadaşlarımızı, bize kendilerini belli etmelerini ve bizimle çalışarak deneyimlerini arttırmalarını bir mesleki görev saymaktayız.

Bir periyodik çıkarmak zor iştir. Çünkü zamanla yarışırsınız. Ama toplumsal hizmeti en değerli işlerdendir. Bilimin gelişmesine adeta bir günlükten aktarırcasına bilim tarihi sayfalarına geçmiş olursunuz. Gelecek kuşaklara bırakacağımız en önemli miraslardandır. Zaman içinde yenilenerek tekrar yayınlanan kitap çalışmaları bile periyodik çalışmasının zamanı yakalama dinamiğini daha az yaşar. Ama periyodiği çıkarmış olmak etmiyor.

Dağıtım ve hedef kitleye ulaştırmak da en az çıkarmak kadar önemli. Elimizde olmayan nedenlerle bu konuda özellikle son sayılarımızda başarılı olamadık. Son sayılar sınırlı sayıda meslektaşlarımıza ulaştı. Bundan sonra itina edeceğimiz en önemli konu budur. Elimizde çeşitli alanlardan elde ettiğimiz adresleriniz mevcut. Derginin elinize geçmesi için adreslerinizi güncelleyiniz, dergiyi alamıyorsanız gene bize bildiriniz. İletişimiz adresimiz ön kapaktadır.

Değerli meslektaşlarım kitap yazma işi de çok kutsal ve desteklenmesi gereken bir uğraştır ve dünya ülkeleri arasında bu alanda geri kalmış bir durumdayız. Bu konuda Fiziksel Tıp dergisi olarak yeni yayınlanan ve hatta yayına hazırlanan kitaplarınızı bize bildirirseniz duyurma hizmetini üstlenmekten mutlu oluruz. Bedelsiz hizmetimizde; kitabın adı, editörün adı, yayın yılı, kaçıncı baskı olduğu, sayfa sayısı, ciltli veya ciltsiz oluşu, içindekiler bölümü, ederi ve edinileceği adres bize bildirilmelidir. Bilgi almak için yazışma adresi ile ilişki kurmalısınız. Hedef kitlemiz kas iskelet sistemi ilişkili uzmanlık alanlarıdır.

Saygılarımla
Dr. Z. Rezan YORGANCIOĞLU