ISSN: 1309 - 3843 E-ISSN: 1307 - 7384
FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON
BİLİMLERİ DERGİSİ
www.jpmrs.com
Kayıtlı İndexler


BIOFEEDBACK

EDİTÖRDEN
EDİTÖRDEN
Makale Dili: TR
ÖZET
Değerli tıp okuru ;

1998 yılını tamamlayarak merhaba diyoruz. 3. sayı ve bir özel sayı ile ilk cilt oluşturuldu. İlk yıl 52 yazı, 33 araştırma, 8 olgu, 11 derleme başvurusu oldu. Bunlardan 26 araştırma makalesi, 8 olgu sunumu ve 8 derleme 1998 yılı içerisinde 3 sayıda yayınlandı.

Yayınlarınızı disketle beklemekteyiz. Yayın kuralları içinde de belirttiğimiz bu durum bize zaman kazandırmakta, bu zaman kazancı ise doğrudan size sunulan hizmeti hızlandırmaktadır.

Bu sayımıza telif hakları ile ilgili bir beyan formunu koymuş bulunuyoruz. Yazılarınızla bu formu doldurup göndermeniz bazı karışıklıkları önleyecektir. Kimbilir belki birgün hedeflediğimiz noktalara gelirsek Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki bilimsel dergilerde olduğu gibi bir telif ödeme şansımız olabilir. Bu önemli ölçüde aboneliklere de bağlı görünüyor.

Gelişen durum “Ethos” köşesine de bir sevilen anonim kimlik koyma gerekliliğini getirdi. Daha önceden belirttiğimiz gibi Ethos karizma ile eşdeğer kullanılan bir terim olarak sunulmuştu. Ve öğüt, öneri gibi birikimlerimizin topluma aktarılması hizmetini veriyordu. Logos ise daha çok tartışma veya cevap arayışı yazıları içeriyordu. Logos köşesinin anonim Dr. X kimli ği çağa uygun karizma da yarattığından Ethos köşesinin karizmatik kimliğini de Dr. Y olarak oluşturmaya karar verdi. Dr. X'in X kuşağını temsil edip etmediğini soranlara cevap olarak; son dönemlerin kavramı “X kuşağı”, Dr. X'in oluşturulmasında bir dayanak olmamıştır. Bildiğimiz gibi bir de Y kuşağından söz edilmektedir. Bilim çağınını bu iki tiplemesinin isimlendirilmeleri bağımsız oluşturulmuştur. Kuşaklardan sayılsalar da fena olmaz. Çağdaş sanal kimlik veya anonim kimlik olarak dergimize renk katacaklarından şüphe yok.

Son olarak ; FİKİRLERİNİZİ, ÖNERİLERİNİZİ ÜZERİNİZDE TAŞIMANIN YARARI YOK; PAYLAŞIN VE LÜFEN YAZIN.
Saygı ile
Z. REZAN YORGANCIOĞLU