ISSN: 1309 - 3843 E-ISSN: 1307 - 7384
FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON
BİLİMLERİ DERGİSİ
www.jpmrs.com
Kayıtlı İndexler


BIOFEEDBACK

EDİTÖRDEN
EDİTÖRDEN
Makale Dili: TR
ÖZET
Değerli Meslektaşlarım

2000 yılı son sayıları ile merhaba. Ekonomik güçlükler nedeni ile iki sayıyı birarada çıkarmak zorunda kaldık. İlginize teşekkürler. Geciktiğimiz için özür dileriz.

Göndermekte olduğunuz bazı yayınlarda telif hakkı devir formu (Türkçe makaleye Türkçe, İngilizce makaleye İngilizce) eksik gelmektedir. Tekrar yazışma külfetini önlemek amacıyla bu konuya dikkat edilmesini rica ederiz. Matbu form dergide mevcuttur.

Bundan sonraki Ethos ve Logos köşelerine “Fiziksel Tıpta Standart Eğitim” konu içeriğinde yazılarınızı bekliyoruz. Tavsiyeler Ethos'ta, Eleştiriler Logos'ta yer alacak yazıların bu akışta yazılması önerilir.

Yeterlilik değerlendirme sınavı gibi konularla uğraştığımız şu günlerde önce standartlar üzerinde çalışmalıyız. Bu konuyu bütün Fiziyatrist çevresi tartışmalı. Norm değerler konduktan sonra Yeterlilik Kurulunun işi kolaylaşacak yön ve sistem belirlendiğinden meslektaşlarımız neyi, nasıl yapacaklarını planlayabileceklerdir. Bu konunun üzerinde önemle durmaktayız. Eğitim standart olmalıdır. Bu standardizasyon çağa uygun düzeyde ele alınmalıdır. Bu konuda ön çalışması olan bir çok arkadaşımız ve çok orijinal fikirleri olan meslektaşlarımız var; bunu biliyoruz.

Söylenen, söyleyen değil yazan toplum olma dileğiyle yazılarınızı bekliyoruz. Esenlikle kalın.

Saygılarımla
Dr. Z. Rezan YORGANCIOĞLU