ISSN: 1309 - 3843 E-ISSN: 1307 - 7384
FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON
BİLİMLERİ DERGİSİ
www.jpmrs.com
Kayıtlı İndexler


BIOFEEDBACK

EDİTÖRDEN
EDİTÖRDEN
Makale Dili: TR - Medline No: 66218
ÖZET
Değerli meslektaşlarım

2005 yılının ilk sayısı ile merhaba

Derginin yayın hayatına geçtiği 1998 yılından bu yana kurumsal dayanağını sağlayan Ankara Yaşam Gücü Spor Kulübüdür. Bu kulüp engelli bireyin sosyal rehabilitasyonu amacıyla formal sistemde kurulmuş bir spor kulübüdür. Son dönemde yönetim kurulu ve üyelerince ekonomik yetersizlik ve toplumsal ilginin azalması nedeniyle spor kulübünün kapatılması kararına varılmış ve 2005'in sonlarında resmen kapatılmıştır. Bu durumda derginin sayılarını zamanında çıkarma yönünde gösterdiği çaba ve başarı, sonuçsuz kalarak 2005 sayıları hazır olmasına rağmen 2006 yılına kaymıştır. Özür diliyoruz.

2006 yılı başında dergi Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneğine devredilerek kurumsal kimliğini sağlamış ve 2005 sayıları bu kurumsal kimlik altında ama 2005 formatı yla çıkma fırsatı yakalamıştır. Editörler ve Yayın Kurulu olarak Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği Başkanı Prof Dr Oktay Arpacıoğlu ve Yönetim Kuruluna ve üyelerine teşekkür ediyoruz. Bu dernek zaten bizim önemli bir derneğimizdir.

Fiziksel Tıp dergisinin daha da güçlenerek yoluna devam edebilmesi bizi mutlu etmiştir. Yazıya hizmet etmek büyük ölçüde toplumsal yazgıya hizmet etmek olup, kutsal bir görevdir.Bu görev konuya yenilik, açılım getirecek dinamik ekiplere verilirse önemli bir ivme kananacaktır kanısındayım. Derginin yeni şeklini 2006 yılı sayılarıyla birlikte göreceksiniz.

Şimdiden başarılı olmasını dileyerek saygılarımı sunuyorum.

Dr. Z. Rezan YORGANCIOĞLU