ISSN: 1309 - 3843 E-ISSN: 1307 - 7384
FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON
BİLİMLERİ DERGİSİ
www.jpmrs.com
Kayıtlı İndexler


BIOFEEDBACK

Editörden
Editorial
Makale Dili: TR - Medline No: 94522
ÖZET
Değerli Meslektaşlarım,

2010-2011 Akademik yılının tüm camiamız için başarılarla dolu olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneğinin periyodik yayın organı olan “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bilimleri Dergisi”nin 2010 yılı üçüncü sayısını sunmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Dergimizin uluslarası endekslerde yer almasını sağlamak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz ve bu konuda siz meslektaşlarımızın desteğini sürdürmesini diliyoruz. Bu sayıda 4 adet klinik araştırma makalesi, 2 adet derleme ve 2 adet olgu sunumu yer almaktadır ve bilimsel anlamda okuyuculara katkı sağlayacağını umuyoruz. Bir sonraki özel sayıda derneğimizin Kardiyopulmoner Çalışma Grubu tarafından “Kardiyopulmoner Rehabilitasyon” konu başlığı ele alınacaktır.

Camiamız açısından çok önemli bir süreçten geçmekteyiz ve değişik kulvarlarda çok sayıda sorunla mücadele etmekteyiz. Derneğimiz uzmanlık alanımızı ve özlük haklarımızı ilgilendiren her konuda canla başla uğraşmakta ve gelişmeler konusunda camiamızı düzenli olarak bilgilendirmektedir. Bu özverili çalışmaları nedeniyle başta dernek başkanımız Prof. Dr. Oktay Arpacıoğlu olmak üzere tüm yönetim kuruluna şükranlarımızı borç biliyoruz. Tüm camiamızın, bir bütün olarak konulara yabancı kalmayıp her platformda desteklerini sürdürmelerini bu dönemde son derece önemlidir.

Derneğimiz bu yoğun mücadelenin yanısıra bilimsel alanda da faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Bu kapsamda derneğimiz tarafından düzenlenen ve 2010 yılının en önemli bilimsel etkinliklerinden birisi olan 2. Tıbbi rehabilitasyon Kongresi 04-07 Kasım 2010 tarihleri arasında Rixos Grand Ankara otelinde gerçekleştirilecektir. Kurs programı ve zengin bilimsel içeriği nedeniyle şimdiden kongre düzenleme kurulunu ve dernek yönetim kurulunu kutlamak istiyorum. Tüm camiamızı bu önemli aktiviteye katılamaya davet ediyorum.

Sonraki sayılarda buluşmak üzere hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Metin Karataş
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bilimleri
Dergisi Editörü